iDNES.cz

Zloději si z chaty na Karlovarsku odnesli stříbrné mince za tři miliony

  11:46
Stříbrné mince za bezmála tři miliony korun si odnesla trojice zlodějů z chaty u Nejdku na Karlovarsku. Policisté je po dvou dnech chytili, soudkyně muže poslala do vazební věznice a hrozí jim vysoký trest.

Vykradené chaty si všiml 23. června správce a hned to oznámil na tísňovou linku policie.

„Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že neznámí pachatelé vytrhli z plotu plaňky a dírou vnikli na pozemek. Pak znehodnotili pohybové a zvukové čidlo a po vylomení zámku vnikli dovnitř objektu,“ popsala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Zloději po prohledání chaty sebrali ze zásuvky komody samonabíjecí pistoli v hodnotě kolem 25 tisíc korun. Odtamtud také vzali klíče, kterými si odemkli sklep a z něj pak ukradli zhruba 5 500 stříbrných mincí v hodnotě 2,75 milionu korun a více než desítku lahví vína.

Fotogalerie

„Policisté vyslechli okolní sousedy, zda si v onen den nevšimli něčeho podezřelého, bohužel však s negativním výsledkem. Kriminalisté se pustili do rozsáhlého prověřování a po dvou dnech dopadli tři muže ve věku 23, 34 a 65 let, kteří mají krádež vloupáním na svědomí,“ uvedla mluvčí.

Při domovních prohlídkách pak kriminalisté objevili všechny ukradené mince i odcizenou pistoli.

Trojice zlodějů nyní čelí obvinění z krádeže, porušování domovní svobody a nedovoleného ozbrojování. Jelikož způsobili značnou škodu, hrozí jim až osmileté vězení.

„Soudkyně poslala všechny tří obviněné do vazební věznice,“ doplnila k případu Týřová.

Autor:
zpět na článek