iDNES.cz

Soused se pustil za zlodějem v cizí zahradě, lapka na něj vytáhl nůž

  12:50
V Nové Roli na Karlovarsku se pustil všímavý muž za zlodějem, kterého spatřil na sousedově zahradě. Lapka na něj ale zaútočil nožem a poranil jej. Pak utekl.

Policejní psovod a služební pes Wigo. | foto: Policie ČR

„Muž vypověděl, že ze sousedovy zahrady uslyšel praskání větví a podezřelý zvuk. Proto se šel se synem podívat, co se tam děje. Na místě uviděl neznámého muže. Na otázku, co tam dělá, však muž z místa začal utíkat a poté vylezl na blízký ovocný strom. Když k němu přišel oznamovatel společně se svým synem, ze stromu seskočil a na staršího muže zaútočil s nožem v ruce. S tím máchal kolem sebe a když ho chtěl poškozený muž odstrčit, škrábl ho nožem na ruce a dal se na útěk,“ popsala krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Policisté proto zavolali psovoda. Služební pes Wigo hned zachytil pachovou stopu pachatele u nedalekého kolejiště před chatami. Tu sledoval po kolejích směrem na Božičany, dále přes křoví a pastvinu stále stejným směrem.

„Následně za železničním přejezdem odbočil přes příkop k další pastvině, kde v křoví pod silnicí vyštěkal pachatele. Na opakované výzvy policisty, aby opustil úkryt, však muž nereagoval. Vzhledem k tomu, že byl ozbrojen nožem, použil policista služebního psa jako donucovací prostředek,“ řekla mluvčí.

Zloděj putoval na policejní služebnu k výslechu. Policisté nyní čtyřiačtyřicetiletého muže vyšetřují kvůli pokusu o ublížení na zdraví a porušování domovní svobody. „Do vězení za to může jít až na tři roky,“ konstatovala Krejčí.

Autor:
zpět na článek