Nedostatek sněhu komplikuje dětskou olympiádu, pořadatelé mění plány

  14:36
Dětskou zimní olympiádu, kterou letos vůbec poprvé hostí Karlovarský kraj, komplikuje nedostatek sněhu v Krušných horách. Organizátoři proto musejí narychlo měnit plány a přesouvat závody na místa, kde je pokrývky dostatek. Zahajovací ceremoniál se uskuteční v neděli, olympiáda potrvá do 24. ledna.

Tenistka Markéta Vondroušová a běžec na lyžích Milan Šperl s maskotem olympiády dětí a mládeže, medailí a pohárem pro vítěze. | foto: ODM Karlovarský kraj

„Kvůli nedostatku sněhu došlo ke změně sportovišť, na kterých se pojedou disciplíny snowboarding, snowboardcross, paralelní slalom, paralelní obří slalom a skicross,“ upřesnili organizátoři olympiády. 

Fotogalerie

Zatímco původně počítali s tím, že se všechny alpské disciplíny a akrobatické lyžování uskuteční na Neklidu a ve skiareálu Hranice v Božím Daru, nyní se některé přesouvají na Klínovec. Konkrétně na sjezdovky Přemostěná a Jáchymovská.

V pondělí od devíti ráno se na Přemostěné pojede obří slalom. Slalom družstev na Neklidu je ze středy přesunutý na úterý, ve středu se tam pojede slalom, který byl v plánu na úterý.

O případných změnách v biatlonu, běžeckém lyžování a lyžařském orientačním běhu pořadatelé ještě rozhodují. Podle původních plánů se měl o tyto disciplíny podělit Fichtelberg v sousedním Sasku a Jahodová louka u Božího Daru. 

„Prosíme o trpělivost, stále se snažíme pro účastníky zajistit ty nejlepší závodní podmínky, aby si z Olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji mohli odvézt kromě medailí také zkušenosti z povedeného závodu,“ sdělili pořadatelé.

Nebývale teplé počasí, které panovalo v Krušný horách během posledních dní, by se mělo o víkendu změnit. V sobotu totiž dorazí studená fronta.

„Ta už přinese kýžené sněhové vločky. Mladí sportovci, kteří se chystají do regionu na dětskou zimní olympiádu, dostanou dárek v podobě několika centimetrů sněhu,“ uvedl pozorovatel počasí ze Šindelové Rudolf Kovařík. 

V Krušných horách by podle něj mělo napadnout pět, někde možná až deset centimetrů. Podle předpovědi meteorologů bude následující týden chladnější, než byl tento. Srážky očekávají opět na konci týdne.

Do Karlovarského kraje dorazí na dětskou zimní olympiádu 1 343 účastníků. Čeká je dvanáct sportů a třiatřicet disciplín. Zahajovací ceremoniál se uskuteční od 15 hodin v KV Areně. Vstupenky na něj jsou vyprodané od 10. ledna.

Přenosy ze zahajovacího ceremoniálu i soutěžních dnů přinese ČT sport v rozsahu až osmi hodin denně. Závěrečný ceremoniál se v KV Areně uskuteční 23. ledna od 18 hodin.