Matka a dcera zbily mladíka kvůli půjčce, podržel jim ho jejich známý

  11:50
Až osm let vězení hrozí trojici útočníků, kteří podle policie před karlovarskou restaurací zbili dvacetiletého mladíka. Jde o jednoho muže a dvě ženy, z nichž jedna je bývalou partnerkou poškozeného. Policistům sdělila, že chtěla od expartnera peníze, které si na její jméno půjčil.

Dvacetiletá bývalá partnerka stejně starého mladíka se podle zjištění policistů domluvila se svou osmačtyřicetiletou matkou a čtyřicetiletým známým. Společně zosnovali plán, jak získat peníze, které si poškozený půjčil na jméno své bývalé partnerky.

Muž nejprve došel pro mladíka do restaurace. „Uchopil ho za oblečení a začal mu vulgárně nadávat. Poté ho povalil na jídelní stůl a nakonec ho vyvlekl ven, kde čekaly obviněné ženy,“ popsal krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Ty se do mladíka pustily, přičemž jim ho jejich známý podržel. „Několikrát poškozeného udeřily do hlavy. Muž mu přitom stále nadával a hrozil dalším napadením v případě, že nevrátí finanční prostředky. Mladík následně trojici ze strachu vydal svůj občanský průkaz, který po něm požadovali,“ řekl Kopřiva.

Trojice dala poškozenému na vrácení peněz čtrnáctidenní lhůtu. O jakou částku přesně šlo a na co si ji mladík v minulosti půjčil, policii nikdo z aktérů nesdělil.

Poté, co násilníci odešli, nahlásil poškozený napadení na policii. Karlovarští kriminalisté nyní trojici obvinili z vydírání a výtržnictví.

Autor: