Auta v Sedleci opět zbrzdí uzavírka, přes léto tam postaví kruhový objezd

  14:44
S další dopravní komplikací musejí počítat řidiči u karlovarské městské části Sedlec. Ode dneška tam začala uzavírka ve směru z krajského města na Sedlec a Čankov. Proměnit má tamní křížení ulic Rosnická a Hraniční na okružní křižovatku.

V Sedleci musejí řidiči počítat s další uzavírkou. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Podle ředitele krajské údržby silnic Jana Lichtnegera se po proměně stane místo bezpečnější a přehlednější.

„Akci nyní připravujeme, a to ve spolupráci s městem Karlovy Vary. Trvat by měla asi dva měsíce. Momentálně řešíme ještě takzvané dopravně inženýrské opatření kvůli komplikacím s celkovou uzavírkou. Poté začne samotná úprava. S uzavírkou počítáme po dobu asi pěti týdnů,“ řekl Jan Lichtneger.

Podle radnice je předpokládaný termín výstavby okružní křižovatky do 31. srpna.

Obousměrná uzavírka je navržena po silnicích druhé a třetí třídy. Jde o trasu Sokolovská, Jáchymovská, Hroznětínská, Otovice, Čankov, Rosnice, Stará Role, Vančurova, Závodu míru, Sokolovská. Zhotovitelskou firmou je společnost Strabag.

Uzavírka u Sedlece komplikovala dopravu už několik měsíců předtím, než začala stavba okružní křižovatky. Její příčinou byla rozpraskaná silnice, u které se vloni v srpnu pohnulo podloží mezi Sedlecem a Rosnicemi. Silničáři úsek opravili a zprůjezdnili během jara.