Žárlivec bodl kamarádku expřítelkyně, v opilosti si ji spletl s chlapcem

  13:56
Až na deset let do vězení může jít násilník z Karlovarska, který kvůli omylu napadl kamarádku své bývalé přítelkyně. V opilosti ji považoval za chlapce a ze žárlivosti dívku bodl nožem do nohy.

Incident se odehrál minulé úterý po desáté hodině večer v malé obci na Karlovarsku. Dvaadvacetiletý muž přišel do bytu, ve kterém stále ještě žije se svou bývalou, stejně starou přítelkyní. Posilněn alkoholem s ní chtěl řešit partnerské neshody a nedávný rozchod.

„Bývalou přítelkyni našel v bytě s dalšími osobami a začal slovně urážet její devatenáctiletou kamarádku. Jeho agrese vyvrcholila až ve fyzické napadení. V kuchyni sebral nůž a ženu jím zasáhl do nohy,“ popsala krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Zřejmě kvůli alkoholovému opojení se totiž muž spletl a myslel si, že jeho expartnerka se vybavuje s nějakým mladíkem.

Napadené dívce přispěchal na pomoc další z kamarádů, třiadvacetiletý muž. I jeho pachatel zranil. Zachránci se ale podařilo násilníka zpacifikovat.

„Povalil ho na zem a držel jej tak do příjezdu policejní hlídky. Při této potyčce jej útočník pořezal na horní končetině,“ uvedla mluvčí.

Policisté po příjezdu muže zadrželi a ten následně putoval do policejní cely. Ještě předtím mu dali dýchnout a přístroj ukázal 1,65 promile alkoholu. O dva zraněné se postarali záchranáři, kteří je převezli k ošetření do nemocnice.

Agresor se nyní bude policii zpovídat z pokusu o těžké ublížení na zdraví a také z výtržnictví. Ve vězení za to může skončit až na deset let. 

Autor: