Oprava terminálu ve Varech má další zpoždění, kvůli špatně uloženému kabelu

  9:26
Příliš mělce uložený elektrický kabel v Horově ulici způsobil další zpoždění rekonstrukce centrální autobusové zastávky Tržnice v centru Karlových Varů. Původní termín 15. května se tak nepodaří dodržet.

Rekonstrukce centrální autobusové zastávky Tržnice v Karlových Varech. (9. května 2022) | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Práce v centru města by podle upraveného harmonogramu měly skončit 30. května, uvedl náměstek primátorky Petr Bursík.

„Firma, která rekonstrukci provádí, se dohodla se správcem sítě na přeložce kabelu. Ta bude trvat tři až čtyři týdny,“ vysvětlil důvod zpoždění Bursík.

Dopravní podnik Karlovy Vary tak musí i nadále počítat s provizoriem. „Nadšení z toho nejsme. Vyhlížíme světlo na konci tunelu,“ okomentoval vývoj rekonstrukce ředitel dopravního podniku Lukáš Siřínek. Dopravní komplikace kolem staveniště jsou podle něj takřka neúnosné. Zmatky v dopravě dokumentuje i pondělní nehoda, kdy jeden ze stavebních strojů srazil na přechodu pro chodce seniora.

„Krátce před devátou hodinou ráno došlo v ulici Horova v Karlových Varech na přechodu pro chodce ke střetu stavebního stroje, který řídil sedmadvacetiletý muž, a osmaosmdesátiletého chodce,“ popsal střet policejní mluvčí Jan Bílek.

Záchranka zraněného muže převezla k ošetření do nemocnice. „Policisté u řidiče i chodce provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla u obou s negativním výsledkem,“ dodal mluvčí.

Stavbaři se potýkají opakovaně s technickými problémy. Už loni v září narazili na nesprávně zakreslené rozvody inženýrských sítí. „Chyby v zákresech se týkaly především rozvodů plynu a částečně také kanalizace. Některé její části dokonce nebyly v podkladech vůbec uvedené,“ konstatoval tehdy náměstek Bursík.

Tyto problémy vedly nejen k posunutí termínu dokončení stavby na letošní květen, ale také ke změně harmonogramu prací. Zastřešené nástupiště terminálu a komunikace kolem něj se podle toho původního mělo dělat už vloni.