iDNES.cz

Seniorce spadla v centru Varů treková hůl do řeky, vylovili ji strážníci

  15:14
S neobvyklou prosbou o pomoc se na karlovarské strážníky obrátila seniorka s trekovými holemi. V lázeňském centru jí totiž jedna hůl spadla do řeky a žena ji sama nedokázala vytáhnout.

„Neobvyklou prosbu o pomoc přijal strážník ze stálé služby v neděli odpoledne. Sedmdesátileté dámě spadla jedna neukázněná treková hůl do řeky, kde zůstala uvězněná pod mostem,“ napsali strážníci na Facebooku.

Nehoda se stala na mostě, který spojuje Divadelní náměstí a ulici Stará Louka. Jak se seniorce podařilo hůlku do řeky upustit, městská policie neuvedla.

„Vodní tok ji zachytil v ‚nejlepším‘ místě, jak jinak než uprostřed. Svojí šikovností, za pomoci lana a karabin, vylovili přivolaní strážníci uvězněnou hůl, aniž by se namočili,“ popsali strážníci.

Zásah, který trval jen něco přes minutu, zachytila kamera. „Spokojená turistka se tak mohla vydat za dalšími krásami lázeňského města,“ dodali strážníci na sociální síti.

Lidem, kteří se na ulici dostanou do potíží, pomáhají karlovarští strážníci často. Naposledy před pár dny jejich asistenci potřebovala žena, která při chůzi sledovala mobil a narazila hlavou do sloupu. Měla štěstí, že kolem zrovna projížděla hlídka, která zraněnou chodkyni ošetřila.

Autor:
zpět na článek