iDNES.cz

Chebské sídliště má opravené silnice, záchranáři už projedou bez potíží

  16:03
Na nejstarším chebském sídlišti zvaném Spáleniště skončily úpravy komunikací. Ulicemi V Zahradách a Kosmonautů již mohou po přestavbě parkovacích stání projíždět sanitní vozy a dokonce i cisterny hasičů.

Zvýšení počtu parkovacích míst v chebské ulici V Zahradách. | foto: Martin Stolař, MAFRA

„Silnice i parkovací místa jsou dokončena. Do poloviny listopadu se bude ještě pracovat na chodnících. Celkem úpravy přišly na přibližně 12 milionů korun,“ informoval zástupce chebského starosty Jiří Černý s tím, že v lokalitě vzniklo celkem 111 oficiálních parkovacích míst, čtyři ustoupily sakuře, o jejíž záchranu místní lidé bojovali peticí.

Původně se zde parkovalo živelně. Na chodnících, na trávníku. A to po obou stranách komunikace.

„Dovolím si tvrdit, že oficiálních parkovacích míst je tam nyní víc, než jich tam bylo před úpravami. Bohužel, u hranic s křižovatkami jsme kvůli bezpečnostním předpisům museli udělat zálivy, které počet parkovacích míst snížily. Ale s tím nic nenaděláme. Hlavní je, že ulice jsou nyní mnohem lépe průjezdné, prostor kolem je přístupný i technice hasičů,“ uvedl místostarosta Miroslav Plevný.

Fotogalerie

Ujistil, že rekonstrukce sídliště se 745 byty bude pokračovat i v dalších letech. „V příštím roce dokončíme projekt rekonstrukce Mírové ulice, a protože nemá smysl rozkopat silnici na podzim, začnou opravy na jaře 2021. I tady chceme vybudovat co možná nejvyšší počet parkovacích míst, která na sídlišti citelně chybí. Pak se pustíme do hlavního vnitrobloku. Předpokládáme, že také zde bude část plochy vyhrazena k parkování, část ovšem osázíme zelení,“ dodal. 

Opravy se však nedotknou někdejšího obchodního centra Vesmír. To je v soukromých rukou, a protože majitelé spolu nekomunikují, objekt chátrá.

Panelové domy vyrostly na místě, kterému lidé přezdívali Spáleniště, v 50. letech minulého století. Byly jedny z prvních, které se v Chebu začaly po druhé světové válce stavět.

zpět na článek