iDNES.cz

Basebalová pálka, tahání za vlasy. U pumpy ve Varech se porvaly ženy

  9:36
Karlovarští policisté se od poloviny listopadu zabývají neobvyklou rvačkou. U jedné z čerpacích stanic se porvaly čtyři mladé ženy. Měly na sebe vzít basebalovou pálku, tahat se za vlasy a kopat se. Jedna z žen skončila v péči záchranářů, kteří ji převezli do nemocnice. Ženám hrozí vězení.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek

Podle policejního vyšetřování k vzájemným útokům došlo v polovině listopadu u jedné benzinové pumpy v Karlových Varech. 

„Nejprve měla přistoupit dvaadvacetiletá žena k o rok mladší ženě a zaútočit na ní basebalovou pálkou. Po několika úderech měla napadená žena útočnici chytit za vlasy, kdy následkem toho dvaadvacetiletá žena upadla na zem a z ruky jí vypadla pálka. Toho měla mladší žena využít, zvednout jí a několikrát ženu udeřit,“ popsala začátek rvačky krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Ženy nadále v boji pokračovaly a do rvačky se postupně měly přidat další dvě, které zde byly s nimi. „Třiadvacetiletá žena měla jednu z žen táhnout za vlasy k vozidlu a dvacetiletá druhou kopnout do zad,“ uvedla Valtová.

Posléze bitka skončila a tři ženy z místa odjely. Nechaly zde jednadvacetiletou zraněnou ženu. Záchranaři ji převezli k vyšetření do nemocnice.

Kamarádka se zákazem řízení

Policisté si další den pozvali k výslechu na místní služebnu dvacetiletou účastnici rvačky. Do areálu policejního oddělení ji vezla o rok starší kamarádka. 

Vjela na místo přes dopravní značku zákaz vjezdu všech vozidel s dodatkovou tabulkou mimo vozidla policie. 

Policisté ji proto zastavili, aby ji zkontrolovali. Následně zjistili, že řídila přes přes platný zákaz řízení a rovnou ji tak předvedli na služebnu.

„Policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary-město sdělili všem ženám podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Jednadvacetileté a o rok starší ženě dále sdělili podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a jednadvacetileté navíc ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ řekla policejní mluvčí Valtová.

Podezřelým ženám hrozí v případě prokázání viny dvou až tříleté vězení.

Autor:
zpět na článek