VIDEO: Pes sháněl po kuchyni jídlo a zapnul sporák, v bytě začalo hořet

  8:52
K neobvyklému požáru vyjížděli hasiči v Sokolově. Způsobil ho totiž pes, který hledal na sporáku jídlo a podařilo se mu spotřebič zapnout. Událost zachytila kamera.

V sedmipatrovém domě v Sokolově hořelo minulou středu. „První jednotka hasičů na místě zjistila, že se jedná o požár v prostoru kuchyně, který se nestihl rozšířit, a likvidace tak byla provedena během několika minut. Nikdo nebyl zraněný a škoda způsobená požárem není vysoká,“ informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Mnohem kurióznější je však podle něj příčina požáru. Majitel bytu má totiž instalovanou kameru, přes kterou může kdykoliv sledovat, co se uvnitř děje.

„Na záběru je vidět, jak se jeden ze dvou psů v bytě snaží nejspíš něco sebrat na vypnutém spotřebiči, přitom se mu podaří tento sporák zapnout. Volným rozvojem tepla poté začne hořet plastové nádobí na spotřebiči a oheň se rozšířil i na část dalšího vybavení kuchyně. V tu chvíli již ale sousedé cítili kouř z bytu, zalarmovali hasiče, a požár se tak rychle podařilo dostat pod kontrolu,“ popsal Kasal.

Podle hasičů je důležité takovýmto událostem předcházet. „Pokud jsou stejně jako v tomto případě v bytě ponechána zvířata bez dozoru, je nutné zajistit byt a vše v něm, aby se v maximální míře zamezilo vzniku požáru či jiné mimořádné události,“ radí mluvčí.

Na místě je tak podle něj používání spotřebičů vybavených elektronickými zámky či detektorů kouře. „Bytové požáry totiž patří k událostem, kde vzniká velká škoda a je ohrožené značné množství osob. Neopatrnost, i ta nechtěná, velmi často vede ke vzniku mimořádné události,“ dodal Kasal.

Autor: