Senior uvěřil povídačkám o zázračných mastech, přišel o čtyřicet tisíc

  12:46
Zázračné mastičky, díky kterým bude moci opět bez problémů chodit, nasliboval seniorovi o berlích podvodník ze Sokolovska. Nechal si zaplatit přes 40 tisíc korun, přitom důvěřivému muži prodal jen obyčejné krémy. Podvodníkovi, který to neudělal poprvé, hrozí dva roky vězení.

Jednašedesátiletý muž si seniora vyhlédl v červenci před obchodním domem v Sokolově. Zaměřil se na něj proto, že sedmdesátiletý muž k chůzi používal berle.

„Řekl mu, že za zvýhodněnou cenu mu zajistí speciální mastičky, které mu zlepší zdravotní stav a k chůzi již nebude muset používat ortopedické pomůcky,“ uvedl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Pro větší věrohodnost podvodník důchodci namluvil, že jeho známý mastičky používal a za několik měsíců už chodil bez berlí. Také si vymýšlel, že masti jsou speciální, u nás se neprodávají, ale on je dokáže sehnat za výhodnou cenu 60 tisíc korun.

„Senior dal obviněnému své telefonní číslo s tím, ať ho kontaktuje, až bude mít mastičky k dispozici. O několik dní později jednašedesátiletý muž seniorovi skutečně zavolal a chtěl po něm část finančních prostředků na domluvené zboží. Od začátku obviněný jednal s úmyslem, že ze staršího muže pouze vyláká peníze, protože žádné speciální mastičky neměl,“ řekl Kopřiva.

Postupně dostal nemocný muž za své peníze jen válcovité krabičky s obyčejnou mazlavou látkou. Po zhruba měsíci a půl mu došlo, že jde nejspíš o podvod, a vše oznámil na policii.

Ve spolupráci s kriminalisty si s mužem domluvil další schůzku a řekl mu, že přinese další peníze. Na setkání pak policisté podvodníka zadrželi a později obvinili z podvodu.

„Nákupem přípravků, které neměly deklarované léčivé vlastnosti, a jejich hodnota byla v hrubém nepoměru se zaplacenou částkou, způsobil podvodník seniorovi škodu téměř 43 tisíc korun,“ vypočetl mluvčí.

Kriminalisté posléze zjistili, že trik s mastičkami nebyl pro podvodníka ničím novým. Podobně obelhal v roce 2013 jinou dvojici seniorů, kterým nabízel léčivou mast z Asie a postupně z nich vylákal přes třicet tisíc korun.

Autor: