Podvodník nabízel seniorům pomoc s odvozem, pak z nich vymámil tisíce

  12:10
Další trik, jak snadno přijít k penězům, vymyslel podvodník ze Sokolovska. Zatímco loni prodal seniorovi obyčejné masti za 40 tisíc korun se slibem, že jsou zázračné, tentokrát se zaměřil na důchodce čekající na nádražích. Nabízel jim odvoz autem, za který si pak nechal zaplatit nepřiměřeně velkou částku.

Jednašedesátiletý muž takto obelhal devět důvěřivých lidí, ze kterých vylákal přes třicet tisíc korun.

„Vždy využil momentu překvapení, vytvořil u seniorů dojem, že jízda bude jakousi občanskou výpomocí zdarma, ovšem následně předstíral, že je řidičem taxislužby a po seniorech požadoval za svezení nepřiměřeně vysokou částku,“ popsal podvodníkovu taktiku krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

U autobusového nádraží v Sokolově takto například pachatel oslovil jednašedesátiletého muže, který jel do Karlových Varů k lékaři.

„Obviněný mu nabídl, že ho tam odveze, s čímž jednašedesátiletý muž souhlasil. Po příjezdu na místo ale obviněný po muži chtěl částku ve výši několika tisíc korun. Ten s tím původně nesouhlasil, ale nakonec za odvezení k lékaři zaplatil. Obviněný mu po zaplacení navíc ani nevrátil finanční prostředky, které mu po převzetí bankovek vrátit měl, a nevystavil mu ani žádnou stvrzenku o jízdě,“ uvedl mluvčí.

V jiném případě zase podvodník obelhal dvaasedmdesátiletého muže, jehož si vyhlédl opět v Sokolově. Řekl mu, že mají stejnou cestu do Chodova, takže ho sveze autem. Po příjezdu na místo po seniorovi požadoval za odvoz opět několik tisíc korun, které nakonec dostal.

„Obviněný pak ještě tentýž den seniora kontaktoval a úmyslně mu lživě sdělil, že mu byla přeložena operace do nemocnice v Praze, kam ho odveze svým automobilem. Senior souhlasil a předem mu za odvoz předal několik tisíc korun,“ doplnil Kopřiva.

Jednu ženu dokonce podvodník i okradl. Devětaosmdesátiletou seniorku oslovil na autobusovém nádraží a nabídl jí odvoz domů. Žena mu za to sice zaplatila jen několik desetikorun, ovšem nevšimla si, že jí muž vzal při pomoci vystupování z vozu z kapsy peněženku.

Nebylo to zdaleka poprvé, kdy se podvodník zaměřil na seniory. Loni oklamal staršího muže o berlích, kterému prodal za 40 tisíc korun obyčejné masti s tím, že jsou zázračné a bude díky nim moci opět bez problémů chodit. Kriminalisté posléze zjistili, že trik s mastičkami nebyl pro podvodníka ničím novým. Podobně obelhal v roce 2013 jinou dvojici seniorů, kterým nabízel léčivou mast z Asie a postupně z nich vylákal přes třicet tisíc korun.

Nyní mu za pokračující podvod a za krádež hrozí až osmileté vězení, neboť se činu dopustil v nouzovém stavu. 

Autor: