Podvodníci inkasovali čtvrt milionu, levné značkové zboží ale neposlali

  17:48
Policie chytila manžele ze Sokolovska, kteří podvedli bezmála stovku lidí na internetu. Na sociální síti nabízeli levně značkové zboží, peníze inkasovali předem a pak nikomu nic neposlali. Profily sice používali falešné, ale bankovní účty byly založené na jejich jména, a to je nakonec prozradilo.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Fotolia

Sedmadvacetiletý muž a jeho o dva roky mladší žena z Chodova si díky podvodům za tři roky přišli na 260 tisíc korun. Používali k tomu sociální síť, na které si postupně zakládali falešné profily. Přes ně pak prodávali různé značkové oblečení a boty.

„Od zájemců vždy požadovali úhradu kupní ceny zboží předem na bankovní účet, a to i přesto, že zboží neměli k dispozici a za nabízené prodejní ceny ho nemohli pořídit,“ uvedl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Podvedení zákazníci pak marně čekali na své balíčky. Na jejich zprávy už jim nikdo neodpovídal. Podvodníci ale doplatili na to, že si peníze nechávali posílat na své účty. To byla jedna ze stop, která na ně později kriminalisty navedla.

Nebylo to poprvé, co manželská dvojice podváděla. „V posledních třech letech již byli za takový čin pravomocně odsouzeni,“ řekl mluvčí.

Tehdy dostali muž a žena podmínku, nyní putovali za své předchozí prohřešky do věznice. Za nové podvody jim teď hrozí další trest, který se může vyšplhat až na pět let.

Autor: