iDNES.cz

Podvodnice připravila zamilovanou neslyšící partnerku o tři čtvrtě milionu

  12:46
Chebští kriminalisté stíhají podvodnici, která přiměla svoji neslyšící přítelkyni, aby se kvůli ní zadlužila. Poškozená si od bank půjčila bezmála 750 tisíc korun, o které je pak její partnerka připravila. Obviněné nyní hrozí vězení.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Všechno začalo už v roce 2018, kdy dvaatřicetiletá cizinka zneužila citů, které k ní chovala o tři roky mladší postižená žena, u níž bydlela. Vymyslela si, že její firma zkrachovala a ona teď potřebuje splatit dluhy.

„Pod touto legendou a za zneužití přátelství a důvěry přiměla poškozenou k tomu, aby si kvůli ní od bankovní společnosti půjčila finanční prostředky. Obviněná poškozené slíbila, že půjčku bude pravidelně splácet,“ uvedl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Jelikož neslyšící žena neuměla obsluhovat internetové bankovnictví, dala veškeré přihlašovací údaje své partnerce. Ta si pak všechny peníze z úvěru přeposlala na svůj účet.

Jen o pár dnů později to podvodnice zkusila znovu s tím, že potřebuje další peníze na zaplacení dluhů. Její partnerka jí znovu chtěla pomoct, a tak požádala o další úvěr a scénář se opakoval.

Ani v jednom případě ale pachatelka nezaplatila jedinou splátku. Proto když přišla s třetí žádostí o peníze, její přítelkyně už ji odmítla a vše nahlásila policii.

„Obviněná způsobila škodu za téměř 750 tisíc korun. Za podvod jí nyní hrozí až osmileté vězení,“ doplnil k případu Kopřiva.

Autor:
zpět na článek