Policie hledá zlodějku v paruce, která vybrala seniorce peníze z účtu

  16:14
Sokolovští policisté pátrají po zlodějce v paruce, která využila příležitosti a z cizí karty vybrala dvacet tisíc korun. Podařilo se jí to díky kódu, který si majitelka schovala ke kartě do peněženky.

Devětasedmdesátiletá žena nakupovala 15. června v jednom ze sokolovských obchodních domů. Při odchodu ale zapomněla na košíku zavěšenou kabelku.

Když se později do obchodu vrátila, svou tašku už nenašla. Měla v ní všechny své osobní doklady a také platební kartu včetně poznamenaného PIN.

„A právě toho využila dvojice zatím neznámé totožnosti. O několik ulic dále z bankomatu pomocí platební karty ve dvou případech vybrala finanční prostředky, a tím seniorce způsobila škodu přibližně 20 tisíc korun,“ informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Kriminalisté nyní pátrají především po ženě štíhlé postavy, která hned 15. června krátce před 13. hodinou přišla vybírat peníze k bankomatu v Sokolově.

„Hledaná na sobě měla modré kalhoty, bílé sportovní boty, barevné triko s kostičkovaným vzorem a přes ústa respirátor. Přibližně dvacetiletá až pětadvacetiletá hledaná žena měla hnědé vlnité vlasy po ramena, které působily dojmem paruky,“ popsal Kopřiva.

Po chvíli se k ženě přidal přibližně pětačtyřicetiletý muž silnější postavy s prošedivělými vousy. Na sobě měl tehdy světle modré kalhoty, bílé triko, na hlavě béžovou kšiltovku a na očích brýle. Dvojice u bankomatu komunikovala a po úspěšném výběru oba odešli.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě jakýchkoliv informací k této hledané dvojici volejte na bezplatnou telefonní linku 158, nebo se obraťte na nejbližší policejní služebnu,“ vyzval mluvčí.

Autor: