Mladík ztratil padělanou občanku, poctivý nálezce ji odnesl na úřad

  11:36
Do potíží se zákonem se dostal čerstvý středoškolák z Karlovarska. Aby si mohl kupovat cigarety, opatřil si padělek své občanky s jiným datem narození. Pak ale doklady ztratil a poctivý nálezce je odnesl na úřad. Tam se na podvod přišlo.
Nový typ občanského průkazu se strojově čitelnými údaji a kontaktním

ilustrační snímek | foto: Foto a koláž - iDNES.cz

Mladík si už na jaře sehnal přes sociální sítě padělek svého dokladu totožnosti, kde si za peníze nechal upravit datum narození tak, aby vypadal jako osmnáctiletý. Napodobenina ale nebyla nijak zdařilá.

„Padělek mladík předložil prodavačce v jedné prodejně v Karlových Varech při koupi cigaret. Duchapřítomná žena však poznala, že nejde o pravý doklad a cigarety mu neprodala,“ uvedla krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Prodavačka brala tento pokus jako klukovinu a na policii nic nehlásila. Krátce nato ale chlapec ztratil peněženku i s doklady. A k jeho smůle ji našel poctivec.

„Nálezce předal peněženku na příslušný úřad, kde na první pohled zjistili, že jeden z dokladů není pravý, a kontaktovali policii. Na základě odborného posouzení oddělení dokladů a specializovaných činností odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje bylo zjištěno, že se jedná o celkový padělek,“ řekla Valtová.

Mladík policistům přiznal, že si falešnou občanku opatřil, a řekl jim i o svém neúspěšném pokusu koupit si cigarety. Celá věc teď pro něj bude mít nepříjemnou dohru.

„Kriminalisté zahájili trestní stíhání mladistvého, kterého obvinili ze spáchání provinění padělání a pozměnění veřejné listiny. U soudu může být potrestán až osmnáctiměsíčním vězením,“ doplnila k případu mluvčí.

Autor: