Čtrnáctiletá dívka se opila v parku, probrat ji museli strážníci

  16:38
Karlovarští strážníci zasahovali v karlovarských Smetanových sadech, kde pomáhali opilé čtrnáctileté dívce. Spolu s ní tam byl taktéž opilý třicetiletý muž, který jí podle strážníků alkohol naléval. O dívku se postarali záchranáři.

Událost se stala v úterý po osmé hodině večer. Na linku městské policie tehdy někdo zavolal a oznámil, že v parku v centru města viděl opilou dívku.

„Jak strážníci po pár minutách zjistili, oznámení bylo pravdivé. Dívku bylo nutné nejprve probrat, poté u ní byla provedena orientační dechová zkouška s výsledkem 1,79 promile,“ napsali karlovarští strážníci na svém webu.

Spolu s dívkou byl ve Smetanových sadech také třicetiletý muž, který jí podle strážníků alkohol naléval. Ti proto kvůli podezření na spáchání trestného činu přivolali na místo Policii České republiky.

O opilé děvče, které už bylo při vědomí a komunikovalo, se postarala záchranná služba. Později si jej převzali rodiče.

„Po příjezdu policistů již byla na místě Zdravotnická záchranná služba a také strážnici městské policie. Nezletilá dívka již byla v tu dobu v péči zdravotníků. Na místě se nacházel také třicetiletý muž, který taktéž popíjel alkoholické nápoje. Muž se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,98 promile. V současné době prošetřujeme okolnosti tohoto případu,“ uvedl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Autor: