Chebskou nemocnici dostaví firma Metrostav, hotovo má být v roce 2022

  12:48
Chebskou nemocnici dostaví firma Metrostav. Zvítězila s cenou 234,5 milionu korun. Stavba, která se zastavila na sklonku loňského roku kvůli problémům s původním zhotovitelem, má být hotova do prvního čtvrtletí roku 2022.

Budoucí podoba chebské nemocnice. | foto: archiv Karlovarské krajské nemocnice

„Jsem rád, že se nám podařilo v co nejkratším čase zorganizovat zadávací řízení a vybrat nového zhotovitele, který dokončí revitalizaci. Zdravotníci i pacienti si zaslouží, aby už měli konečně k dispozici kompletně dokončené a vybavené prostory. Věřím, že v nadcházejícím období snad nic nezabrání tomu, aby stavebníci do prvního čtvrtletí roku 2022 stavbu provedli,“ uvedl náměstek hejtmana Dalibor Blažek.

Rekonstrukce nemocnice je nyní hotová zhruba z poloviny. Zatímco v novém pavilonu A již může nemocnice své služby poskytovat, ve zbylé části jde o provizorní řešení. 

„Kvůli stavebním pracím jsme museli vyprázdnit celou levou část pavilonu B s výjimkou pokojů chirurgické JIP a všechna oddělení či ambulance přesunout, kam se dalo. Zbývá tedy dokončit rekonstrukci pavilonu B včetně přístavby. V těchto prostorách budou umístěny specializované ambulance, vyšetřovna SONO, pracoviště radiologie, lůžkové oddělení chirurgie, ORL a interny,“ dodal Blažek.

Cena za stavební práce včetně projektové dokumentace, technického dozoru a autorského dozoru revitalizace dosáhne přibližně 560 milionů korun. Další náklady půjdou na vybavení nemocnice, částka se podle projektové dokumentace pohybuje v předpokládané výši přibližně 170 milionů korun.

Celková cena bude ale podle Blažka záviset na výsledcích zadávacích řízení na vybavení nemocnice, které kraj musí takzvaně soutěžit zvlášť.

Spory mezi Karlovarským krajem a sdružením firem ESB-VCES Nemocnice Cheb, které rekonstrukci za půl miliardy dělalo, vyvrcholily lon v prosinci.

Podle firem byly v projektu chyby, požádaly proto kraj o dodatek s navýšením ceny a prodloužením termínu. To však kraj odmítl a kvůli zpožďování zakázky odstoupil od smlouvy. Krajští zastupitelé poté rozhodli, že kraj vypíše nové výběrové řízení na dokončení prací.

Autor: