iDNES.cz

Při nehodě u Karlových Varů zemřela žena a dítě, další jsou zranění

  11:48,  aktualizováno  2. srpna 12:04
Při vážné dopravní nehodě u Karlových Varů v neděli dopoledne zemřeli dva lidé, pro další zraněné letěl vrtulník letecké záchranné služby. U výjezdu z města směrem na Prahu se střela dvě auta, jedno z nich pravděpodobně na mokré silnici dostalo smyk. Podle mluvčího záchranné služby Radka Hese je jednou z obětí dítě.

Dopravní nehoda na silnici I/6 poblíž střelnice u Karlových Varů. | foto: HZS Karlovarského kraje

„Můžu potvrdit, že při nehodě na silnici I/6 u střelnice u Karlových Varů, zemřeli dva lidé. Podle prvotních informací se zde střetla dvě osobní auta,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí policie Jakub Kopřiva. 

Na místě zasahovalo pět posádek záchranné služby, tři vozidla záchranářská, dvě s lékařem. 

„Třiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla značky Citroën, jedoucí ve směru z Karlových Varů na Prahu, zřejmě při projetí pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost mokrému stavu pozemní komunikace a dostal s vozidlem smyk. Vozidlo se následně začalo otáčet kolem své osy, vjelo do protisměru a narazilo bokem do právě projíždějícího automobilu značky Audi,“ popsal nehodu Kopřiva.

Při dopravní nehodě zemřela dvaačtyřicetiletá žena a nezletilý chlapec, spolujezdci z citroënu. Vážná zranění utrpěl třiačtyřicetiletý řidič vozu a také dvaatřicetiletá spolujezdkyně z audi. Oba přepravil vrtulník do nemocnice v Plzni.

Devětadvacetiletého řidiče audi, u něhož vyšla dechová zkouška negativně, převezli záchranáři do nemocnice v Karlových Varech. „U řidiče citroënu nebyla dechová zkouška vzhledem k jeho zraněním provedena a byl tak vyžádán odběr krve v nemocnici,“ doplnil Kopřiva.

Kvůli přistání vrtulníku a vyšetřování nehody a odklízení jejích následků byla silnice obousměrně uzavřena. Objízdná trasa pro osobní a autobusovou dopravu vedla přes ulici Pražská. Pro nákladní dopravu objízdná trasa neplatila. Oproti předpokladu byla silnice uzavřena téměř do půl páté.  

Policisté se zabývají veškerými okolnostmi nehody a vyšetřují její příčinu. 

Autor:
zpět na článek