iDNES.cz

Policie stíhá muže, který při hádce s družkou ubodal psa. Hrozí mu vězení

  11:20
Kriminalisté obvinili z týrání zvířat muže, který loni v říjnu v Kraslicích na Sokolovsku smrtelně pobodal rotvajlera. Zvíře přitom bránilo svou majitelku, se kterou se muž hádal.
(ilustrační foto)

ilustrační snímek | foto: Jiří FormaniDNES.cz

Incident se odehrál večer v rodinném domě, kde partneři společně žili. Třicetiletý muž a o dva roky starší žena se nejprve pohádali. Muž potom družku napadl.

Oba aktéři byli opilí, protože muž zrovna slavil narozeniny a oba popíjeli už od odpoledne.

„Během incidentu muž nožem pobodal jejich společného psa rasy rotvajler. Poté, co mu způsobil mnohočetná zranění, z domu odjel a zvíře na místě bez pomoci zanechal,“ řekl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Žena po útoku partnera skončila na ošetření v nemocnici, její zranění ale nebyla vážná. O pobodaného psa se postarala odchytová služba. „Ta si zraněné zvíře odvezla na ošetření. I přes poskytnutou lékařskou pomoc pes později uhynul,“ uvedl mluvčí.

„Pes byl v hlubokém šoku, měl bodné rány v dutině břišní, na stehnech. Ještě když jsme ho odváželi z veteriny, byli jsme přesvědčeni, že to zvládne. Bohužel tak nestalo, v ranních hodinách svůj boj o život vzdal,“ popsal tehdy na Facebooku Petr Prokeš z karlovarské záchranné a odchytové služby.

Obviněnému nyní hrozí za týrání zvířat až dvouleté vězení.

Proč se oba partneři hádali, policii nesdělili. Jen uvedli, že spory měli už delší dobu a že to byla jen další z řady rozepří.

Autor:
zpět na článek