Lávka mezi Bohaticemi a Drahovicemi bude kvůli opravě měsíce zavřená

  8:48
Téměř čtyři měsíce bude mimo provoz lávka přes průtah městem spojující karlovarské části Bohatice a Drahovice na úrovni Drahovického mostu. Důvodem je chystaná oprava havarijního stavu schodiště.

Kvůli opravě schodiště bude v Karlových Varech několik měsíců zavřená lávka přes průtah u Drahovického mostu. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„Práce na opravě schodiště začnou 4. března,“ upřesnil náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek. Hotovo by pak podle projektu mělo být 21. června. Po celou dobu bude schodiště uzavřené.

Pěším kvůli rekonstrukci schodiště zbývá jen málo variant, jak se dostat z Bohatic do Drahovic. Jednou z nich je podchod z Táborské ulice nedaleko lávky, další pak o poznání delší cesta přes Ostrovský most.

Město za opravu Drahovického mostu zaplatí 1,6 milionu korun. Oproti předpokládaným nákladům se tak výběrovým řízením na dodavatele stavby, kterým bude společnost SVS 2000, podařilo cenu snížit o 200 tisíc korun.

Karlovy Vary se ale musejí připravit i na další komplikaci v dopravě. Tu bude představovat demolice a stavba nového Koptova mostu v centru města (podrobněji v článku Vary začnou opravovat menší mosty, jako první přijde na řadu Koptův). Příprava této akce ovšem ještě není tak daleko, jako v případě lávky mezi Drahovicemi a Bohaticemi.

Fotogalerie

„Zatím jsme ustavili komisi pro otevírání obálek,“ popsal aktuální stav výběrového řízení Trtek.

„Podle projektové dokumentace pro provedení stavby byl stanoven rozpočet nového mostu na 8,5 milionu korun a rozpočtové opatření je celkem na devět milionů,“ konstatoval náměstek Petr Bursík.

Původní odhady nákladů se přitom podle něj pohybovaly kolem šesti milionů.