Karlovarské městské autobusy vyjely se změnami, přibyly i nové zastávky

  12:30
Deseti linek karlovarské městské hromadné dopravy se týkají změny, které platí od začátkem letošního roku. Některé linky město prodloužilo a zefektivnilo. Vznikly i nové zastávky.

Provoz deseti linek městské hromadné dopravy od ledna upravil Dopravní podnik Karlovy Vary, například i linky č. 12. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Dopravní podnik se upraveným grafikonem snaží vyjít vstříc cestujícím. Vycházel přitom jak z podnětů veřejnosti, tak ze statistických dat jednotlivých linek. 

„Pravidelně modernizujeme vozový park a naše vozy jsou vybaveny takzvanými sčítacími branami cestujících. To znamená, že máme detailní přehled o každé lince a troufnu si říci, že i každé zastávce,“ vysvětlil Tomáš Trtek, první náměstek primátorky města, do jehož gesce dopravní podnik spadá. 

Změny podle něj nejsou zásadní a vycházejí z dat posbíraných po reorganizaci městské dopravy z března předloňského roku.

„Některé linky prodloužíme, jiné zefektivníme, v některých případech pošleme spoje i do nových zastávek. Naše městská hromadná doprava se zase o něco rozšíří a některým lidem nabídne snazší a pohodlnější dopravu z bydliště například do zaměstnání, centra města nebo k lékaři. Myslíme si, že jsme připravili pouze pozitivní změny, a proto nečekáme žádnou velkou kritiku,“ komentoval změny Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva Dopravního podniku Karlovy Vary pověřený řízením této společnosti. 

Na lince číslo 1 se změny týkají prodloužení trasy vybraných spojů. Dvojka bude během všedního dne pravidelně zajíždět do nové zastávky KV Arena parkoviště a čtyřka bude prodloužena a posílena. Šestka bude jezdit po Západní ulici a některé spoje zajedou až ke krajskému úřadu. Polední osmička skončí v Olšových Vratech a devítka bude o víkendu zajíždět na Letnou, místo třináctky. 

„Dvanáctka již nebude zajíždět na Dolní Kamennou, neboť o tuto zastávku nebyl mezi cestujícími zájem. Bude tedy zrušena a spoje pojedou po Sokolovské ulici. U spojů linky číslo 16 dojde k časovým posunům, některé spoje čísla 17 budou prodlouženy do Bohatic a jednadvacítka pojede nově ke krematoriu přes zastávku Pivovar,“ dodal Lukáš Siřínek.

Detailní rozpis změn najdou cestující na webu společnosti, sociálních sítích i v předprodeji jízdenek. I když vedení dopravního podniku nepředpokládá, že by nový jízdní řád vyvolal kritiku z řad veřejnosti, bude podle náměstka Trtka dopravce reagovat na případné podněty od cestujících. „Dopravní podnik je bude vyhodnocovat,“ dodal Tomáš Trtek.