Lupič mladíka zbil, rozbil mu telefon a nakonec ho svlékl do trenýrek

  14:00
Jen necelou půlhodinu po incidentu zadrželi policisté pachatele, který v Chebu na ulici zbil, okradl a zostudil osmnáctiletého mladíka. Jako záminku k útoku využil toho, že oběť dluží peníze jejich společnému známému.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Fotolia

Šestadvacetiletý útočník potkal poškozeného ve čtvrtek 21. května pozdě odpoledne na ulici v Chebu. Bez varování ho chytil za oblečení, druhou rukou udeřil do hlavy a začal se domáhat peněz na uhrazení zmíněného dluhu. Podle zjištění iDNES.cz jde o 1 600 korun.

Následně mu začal prohledávat igelitovou tašku a vyzval ho, aby ukázal obsah kapes. Mladík se ze strachu podvolil. Útočník mu potom vzal asi 160 korun, cigarety a mobilní telefon, kterým praštil o zem a rozbil ho. Po celou dobu navíc poškozeného průběžně bil pěstí do obličeje.

„Nakonec mu přikázal, aby se svlékl do spodního prádla, což mladík ze strachu také učinil,“ popsal ponižující konec loupeže policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Po dalších několika minutách nechal útočník svoji oběť z místa činu jen v trenýrkách odejít. „Přitom mladíka varoval, že pokud o tom někomu řekne, tak ho zabije,“ podotkl Kopřiva.

Poškozený však varování nedbal, po chvilce požádal kolemjdoucího o mobilní telefon a incident okamžitě oznámil policistům, kteří šestadvacetiletého muže během necelých třiceti minut zadrželi.

Chebští kriminalisté pachatele následně obvinili ze spáchání loupeže. V případě prokázání viny mu hrozí vězení až na deset let.

Autor: