Boží Dar uzavřel přístup na Klínovec, výjimku dostane jen někdo

  10:30
V souvislosti s omezením pohybu mezi okresy se Boží Dar na Karlovarsku rozhodl definitivně zavřít závoru na příjezdové komunikaci k nejvyššímu vrcholu Krušných hor. Výjimku dostane jen pár lidí.

ilustrační snímek | foto: Martin Stolař, MAFRA

Na zavřenou závoru na silnici k vrcholu Klínovce narazili dnes ráno všichni, kteří chtěli vyrazili užít si poslední záchvěvy zimy. A podle zkušenosti božídarského starosty Jana Horníka jich nebylo málo.

„Dobře jsme předjímali, že lidé budou v pondělí na Klínovec najíždět,“ zhodnotil rozhodnutí radnice Horník.

Od rána proto u křižovatky úřadovali policisté z Vejprt. „Brali si stranou všechny, kteří přijížděli ve směru od Loučné pod Klínovcem, protože ta už je v Ústeckém kraji,“ popsal situaci z dnešního rána starosta.

S vidinou ryta se podle něj na Klínovec vydali i podnikatelé, kteří v době, kdy jsou mimo provoz vleky, zajišťují svoz lyžařů z údolí minibusy. Tentokrát odjeli s nepořízenou. Navíc si je podle Horníkových slov zaevidovali hlídkující policisté.

Vrchol Klínovce není odstřižený zcela. Vyjet tam mohou ovšem pouze ti, kteří zde pracují, případně žijí. „Ti všichni ale už dlouhodobě mají vjezdové karty. Ty mají i technické služby pro svoz odpadů či složky Integrovaného záchranného systému,“ řekl Horník.

Pokud by v době lockdownu potřeboval na Klínovec vyjet pracovně někdo, kdo vjezdovou kartu nemá, získá ji stejně jako na jaře oproti podpisu na benzinové pumpě v Božím Daru.