iDNES.cz

Kvůli stavbě Krejcarové lávky je v Sokolově zavřená část cyklostezky

  9:00
Zřejmě až do léta příštího roku se budou muset cyklisté obloukem vyhnout části stezky pro ně určené v Sokolově. Mezi klášterem a finančním úřadem totiž pokračují práce na výstavbě nové Krejcarové lávky. Vzhledem k rozsahu díla zabrali stavbaři i část cyklostezky.

Omezení začalo platit 31. srpna. Pro pěší je lávka uzavřená už od září loňského roku.

„Aktuálně stavbaři pracují na pilotech a betonáži podpěr nového mostu přes Ohři,“ uvedl Vladimír Meluzín, mluvčí sokolovské radnice. Objížďka uzavřeného úseku cyklostezky vede přes Staré náměstí a je dobře vyznačená cedulemi.

Stavba nové Krejcarové lávky není akcí města, investorem je ministerstvo financí.

Přemostění, které spojuje centrum Sokolova s lokalitou Jižní lom, vyjde na 57 milionů korun. Název Krejcarová vychází z dávné minulosti, kdy se za přechod lávky vybíraly krejcary.

Město se na projektu podílí pouze částečně. „Zaplatí například veřejné osvětlení, případně také kamerový systém,“ vysvětlil mluvčí sokolovské radnice. Aby se cyklisté vyhnuli problémům, nabádá je, aby respektovali značení a na staveniště nevjížděli.

Stavba nové lávky částečně ovlivnila i pozvolna končící vodáckou sezonu. V době, kdy stavbaři pracovali v korytě Ohře, museli vodáci lodě tímto úsekem přenášet. 

„Jinak ale byla řeka běžně splavná,“ konstatoval Bohumil Pražák, člen Asociace vodní turistiky a sportu. Kompromisu se podařilo dosáhnout po jednáních asociace, stavařské firmy a Státní plavební správy.

zpět na článek