iDNES.cz

VIDEO: Zlodějka ukradla ženě z kabelky peněženku přímo pod kamerou

  15:54
Policie pátrá po zlodějce, která v karlovarské drogerii ukradla ženě z kabelky peněženku přímo pod kamerou. Stihla jí pak ještě vybrat peníze z karty, než ji banka zablokovala. Krádež natočila bezpečnostní kamera.

Žena přišla do prodejny krást 5. dubna krátce po půl páté odpoledne. Vyhlédla si tam ženu s kabelkou přes rameno, která si prohlížela zboží a nedávala si na tašku pozor.

„Nenápadně se k ní přiblížila a v nestřeženém okamžiku jí z kabelky vyndala peněženku. V té měla majitelka menší finanční hotovost různé měny a několik platebních karet,“ uvedla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Zlodějka pak z prodejny rychle odešla. Později zamířila k bankomatu. Tam se jí ještě podařilo z jedné ukradené karty vybrat tisícikorunu, pak už ale banka všechny karty zablokovala. Ženinu tvář zachytila také kamera v bankomatu.

Po zlodějce nyní policisté pátrají. Mají podezření, že by mohla krást i na jiných místech v republice.

„Žena je ve věku mezi 35 a 45 lety, je střední postavy, s blonďatými vlasy po ramena. Nejspíš je to cizinka,“ popsala Týřová. 

Karlovarští policisté žádají veřejnost o spolupráci. „Poznáte-li ženu ze záznamu nebo k ní máte jakékoliv informace, například kde byla ubytovaná a podobně, kontaktujte linku 158 nebo se obraťte na nejbližší policejní služebnu,“ vyzývá mluvčí.

Autor:
zpět na článek