iDNES.cz

Zloděj si do kradeného auta nanosil další kořist, mělo ale vypuštěný olej

  14:46
Nepojízdné auto zradilo zloděje, který chtěl krást v jedné z chebských autodílen. Aniž by to tušil, vybral si vůz s vypuštěným olejem. Do auta si ještě stihl naskládat spoustu dalších věcí, dojet s ním ale nemohl.

Zloděj kradeným autem daleko neodjel, mělo vypuštěný olej. | foto: Policie ČR

Pětatřicetiletý muž se nejprve vloupal do garáže, odkud vyjel cizím autem před autodílnu.

Do kradeného auta si zloděj z autodílny nanosil i kufry s nářadím.

Do kradeného auta si zloděj z autodílny nanosil i kufry s nářadím.

„Začal prohledávat jednotlivé objekty v areálu. Z dílny si k vozu nanosil kufry s nářadím, brusky, vrtačky či různé kleště na kabely. Po chvíli zamířil ještě do administrativní budovy a postupně vnikl do několika kanceláří. Z těch vzal například notebook či měřicí přístroj,“ popsal krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Překvapení přišlo, když zloděj naložil do ukradeného auta připravené věci a chtěl odjet. Ukázalo se, že vůz bez oleje je nepojízdný. Nenechavec proto z místa utekl.

Policisté ho ale vypátrali. „V případě, že by se pachateli podařilo odcizit automobil a připravené věci, způsobil by škodu téměř 220 tisíc korun,“ řekl mluvčí.

Muž z Kynšperka nad Ohří nyní čelí obvinění z pokusu o krádež. Jelikož se činu dopustil v době nouzového stavu, může skončit až na osm let ve vězení, a to i přesto, že nakonec nic neukradl.

Autor:
zpět na článek