Rýpalové obtěžovali vodáky, pak je zbili tyčí a rozmlátili jim stan

  13:54
Kriminalisté stíhají dvojici mužů ze Sokolovska, kteří loni v létě v kempu zbili skupinku vodáků kovovou tyčí. Tou jim rozmlátili i stan a další vybavení. Útočníkům hrozí vězení.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

Incident se odehrál v červenci ve vodáckém tábořišti v Kynšperku nad Ohří. Třiatřicetiletý místní muž tam popíjel se svým o rok starším kamarádem v hospodě. Když kolem nich prošla asi desetičlenná skupinka vodáků, začali muži na její adresu trousit nejapné poznámky. Jenže vodáci si rýpání nenechali líbit a muže nazvali opilci.

„Po slovní rozepři mladší z dvojice mužů kovovou tyčí udeřil do různých částí těla dva muže a jednu ženu právě z této skupinky vodáků. Ženě tímto útokem způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a následnou hospitalizaci,“ popsal krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Do konfliktu se zapojil také čtyřiatřicetiletý muž, který pěstí udeřil osmačtyřicetiletou ženu taktéž ze skupinky vodáků.

„Žena upadla na zem a způsobila si zranění, které si také vyžádalo lékařské ošetření a hospitalizaci,“ uvedl mluvčí.

Tím ale útočníci neskončili. Tyči rozmlátili vodákům kempinkový prutový stan a rozkládací set hliníkového stolku za přibližně šest tisíc korun.

Sokolovští kriminalisté nyní oba agresory obvinili z výtržnictví a ublížení na zdraví. Hrozí jim až tři roky vězení.

Autor: