Karlovy Vary letos dokončí dva nové úseky cyklostezky na břehu Ohře

  12:34
Cyklisté i chodci budou mít přesuny z centra a do centra Karlových Varů o něco příjemnější. Město dokončuje dva dlouho připravované úseky cyklostezek, které propojí také po druhém břehu Ohře Chebský most s Tuhnickou lávku a meandrem.

Dokončovaný nový úsek A6 cyklostezky od loděnice pod Chebským mostem k Tuhnické lávce. (21.5.2020) | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„Úsek, který je označený jako A5, tedy od meandru po Tuhnickou lávku, by měl být dokončený do letní sezony. Úsek A6, tedy od Tuhnické lávky k Chebskému mostu, bude dokončený v nejbližších dnech,“ informoval náměstek karlovarské primátorky pro investice Petr Bursík.

Trasu od Chebského mostu k Tuhnické lávce už cyklisté i pěší využívali a úprava nebyla příliš technologicky náročná. Doposud však nabízela jen zpevněný povrch.„Byla to původní štěrková cesta, na níž vzniklo nové podloží a na něm je natažený asfalt. Přibude ještě osvětlení,“ popsal náměstek.

Radnice dílo vysoutěžila za 3,6 milionu korun. O něco složitější to bylo s navazujícím úsekem k meandru Ohře, který stavební firma buduje kompletně nový. Podle Petra Bursíka už měl být hotový, jenomže se vyskytly technické potíže. V tomto případě činí cena cyklostezky více než 9 milionů korun.

Další projekty Nové trasy podél Ohře nejsou jedinými městskými úseky, které karlovarská radnice připravuje. V současné době plánuje další tři.

„První povede od kruhového objezdu u Kauflandu směrem ke společnosti Realistic ve Staré Roli. Další pak vznikne od Chebského mostu směrem k budově Správy lázeňských parků. Třetí pak bude křížení ulice Šumavská a ulice Západní,“ vyjmenoval Petr Bursík.

Tyto cyklostezky jsou nyní podle něj ve fázi studie a během letošního roku by mohlo město dokončit projektové dokumentace. Jejich stavba by mohla začít za rok.