Muž si našel v Karlovarském kraji tři družky, všechny okradl a jednu zbil

  14:48
Sokolovská policie obvinila šestatřicetiletého muže z Prahy, který si v posledních letech našel v Karlovarském kraji postupně tři partnerky. Všechny systematicky okrádal a jednu z nich dokonce zmlátil.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

První případ začal už na podzim roku 2016 v Rotavě na Sokolovsku, kde muž žil s první přítelkyní od srpna 2016 do listopadu 2017. Jak policisté zjistili, nejméně v devíti případech ji fyzicky napadl.

„Muž jí napadal pěstmi do hlavy a kopy do různých částí těla. V jednom případě ženu několik minut bil dřevěnou násadou, přičemž utrpěla zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Podlahová.

Právě v té době muž doma partnerce sebral peněženku s desetitisíci korunami a platební kartou.Tu několikrát použil při placení i k výběru peněz z bankomatu. Prázdnou peněženku jí později vrátil s tím, že ji vzaly děti.

Další ženu potkal v březnu 2017 také v Rotavě. Z jejího obývacího pokoje si odnesl šperky za více než 18 tisíc korun.

V říjnu 2018 už měl další přítelkyni, tentokrát v Kraslicích. Té sebral peněženku se šesti tisíci korunami.

Policisté spočítali škodu při krádežích na téměř 64 tisíc korun. Teď obviněnému muži hrozí tři roky vězení za ublížení na zdraví a krádež. V minulosti byl již za krádež odsouzený.

Autor: