Karlovarský kraj získal peníze navíc na další opravy silnic

  9:32
Více než 233 milionů korun získá Karlovarský kraj ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na pokračování projektů oprav silnic II. a III. tříd a mostů. Jedná se o výsledek jednání Asociace krajů ČR s vládou. Ta uvolnila celkem čtyři miliardy korun, kraj získá 233,175 milionu.

ilustrační snímek | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Karlovarský kraj má na starosti 1837 kilometrů krajských silnic, na nichž je 475 mostů a mostků. Podle počtu kilometrů těchto silnic se rozdělují finance od SFDI mezi jednotlivé regiony.

„Je to pro nás velmi dobrá zpráva. Protože Karlovarský kraj jako jediný v této chvíli nemůže již čerpat finance z Integrovaného regionálního operačního programu. Na různé úseky silnic, kde bylo možné finance z IROP využít, již byly využity, požádali jsme ostatní kraje o to, abychom mohli získat více finančních prostředků ze SFDI, a ony naopak využijí IROP. Ostatní kraje byly velmi solidární a z programu SFDI dostane náš kraj navíc 100 milionů korun. Máme připraveny projekty za více než půl miliardy, takže bychom za peníze ze SFDI chtěli zrealizovat asi 14 připravených projektů oprav silnic II. a III. tříd,“ vyčíslil náměstek hejtmana Martin Hurajčík.

Podle ředitele Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje Jana Lichtnegera jsou krajští silničáři plně připraveni peníze ze SFDI proinvestovat.

„Mezi největší akce patří 2. etapa statického zajištění úseku silnice Stříbrná – Bublava, pokračování modernizace silnice Vřesová - Tatrovice či modernizace silnice v obci Stará Voda. Plánujeme ale i menší opravy jednotlivých úseků, mimo jiné ve směru Valeč – Bošov, v Rájově nebo Stebnici,“ uvedl.

Další investiční akce na krajských silnicích financuje kraj ze svého rozpočtu a z programů, z nichž v uplynulém období získal evropskou dotaci.

Autor: