iDNES.cz

Bezdomovkyně v přístřešku porodila chlapečka, pomáhali jí strážníci

  14:40
Na pondělní službu dlouho nezapomenou strážníci z Chebu, Nedaleko bývalých kasáren totiž pomáhali ženě bez domova, která v provizorním přístřešku začala rodit. Hlídka byla na místě dřív než záchranka a strážníci zvládli porod na jedničku.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: MF DNES

Strážníky k provizornímu přístřešku přivolal zoufalý telefonát na linku 156. Na místě zjistili, že žena už rodí.

„Již nebyla schopná z přístřešku vyjít, takže nezbývalo, než porod dokončit v těchto stísněných podmínkách. Strážníci se telefonicky spojili se záchrankou a postupovali podle instrukcí,“ uvedla Andrea Lokingová z Městské policie Cheb.

Chlapeček se nakonec narodil v pořádku, posádka záchranky ho pak spolu s matkou převezla do nemocnice. Vzhledem k tomu, že chebské posádky rychlé záchranné služby zasahovaly u jiných případů, na místo musela vyjet sanitka ze Sokolova.

Práci svých podřízených ocenil i velitel městské policie v Chebu Martin Hanák. Přestože jsou strážníci vybaveni například defibrilátory, u porodu v posledních letech zasahovat nemuseli.

Osudem dítěte a jeho matky se nyní zabývá také chebská radnice.

„Vzhledem k tomu, že nemocnice má v takových případech ohlašovací povinnost, se o porodu v provizorním přístřešku dozvěděly i naše sociální pracovnice. A už začaly v této věci podnikat příslušné kroky,“ uvedla mluvčí města Cheb Simona Liptáková.

Podle jejích slov se sociální odbor chebské radnice nyní soustředí na ochranu dítěte a bude se snažit pomoci matce s novorozencem najít azyl.

Autoři: ,
zpět na článek