iDNES.cz

Muž okradl svoji matku o bezmála čtvrt milionu. Navíc ji zamykal doma

  17:02
O statisíce korun v uplynulých letech postupně okradl svoji vlastní matku třicetiletý muž z Horního Slavkova. V době kdy spolu bydleli navíc šestašedesátiletou ženu omezoval na svobodě, když ji zamykal doma a bránil jí tak opustit byt. Za krádež a omezování osobní svobody mu nyní hrozí vězení.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

O první peníze matku připravil, když měl od poloviny září 2019 do června 2021 dispoziční právo k jejímu bankovnímu účtu. V té době o ni kvůli jejímu zdravotnímu stavu pečoval. K dispozici měl i její platební karty.

„Jejich prostřednictvím bez souhlasu provedl na dvě desítky výběrů z bankomatů,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Dále kartu opět bez vědomí matky zneužil k zaplacení zboží, které si pro sebe objednal.

Další peníze z matčina účtu třemi převody na svoje konto odčerpal v dubnu a květnu 2021. „Svým jednáním matce způsobil celkovou škodu přibližně 220 tisíc korun,“ upřesnil Kopřiva.

Zmíněného omezování matčiny osobní svobody se dopouštěl od začátku dubna do konce května loňského roku, když spolu bydleli v jedné domácnosti. Od bytu jí vzal klíče a při každém svém odchodu ženu doma zamykal, aby nemohla chodit ven. Dokonce jí fyzicky bránil opustit byt i ve chvíli, kdy pro ni přijela převozová sanitka.

Za uvedené přečiny ho nyní začali stíhat sokolovští kriminalisté. V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Autor:
zpět na článek