Soutěží se o lístky na MFF v Karlových Varech, zájemci to musí stihnout do 8. srpna

  12:28
Jako jeden z tradičních partnerů filmového festivalu vyhlásil Karlovarský kraj i letos pro fanoušky stříbrného plátna soutěž o volné vstupenky. Na každý promítací den 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary je vyjma prvního a posledního připraveno šedesát volných vstupenek do všech festivalových kin.

ilustrační snímek | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„Věřím, že i v letošním roce bude hojná účast a že tak budeme moci nabídnout výhercům kromě návštěvy promítání také ochutnávku jedinečné festivalové atmosféry,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Soutěž odstartovala dnes a zájemci se jí mohou zúčastnit až do 8. srpna. Jedinou podmínkou je trvalý pobyt na území Karlovarského kraje.

Úkolem soutěžících je odpovědět na tři jednoduché otázky: Kdo je ředitelem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech? Jak zní název filmu, jehož premiéra 55. ročník festivalu zahájí? A ve kterém roce se konal první ročník filmového festivalu?

Odpovědi na všechny tři soutěžní otázky je třeba zaslat prostřednictvím elektronického formuláře, který je na webu Karlovarského kraje.

Inspiraci ke správných odpovědím stejně jako veškeré informace o letošním festivalu pak zájemci najdou už nyní na stránkách kviff.com.

Soutěžní otázky

  1. Kdo je ředitelem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech?
  2. Jak zní název filmu, jehož premiéra 55. ročník festivalu zahájí?
  3. Ve kterém roce se první ročník filmového festivalu konal?

Festival se do lázeňského města vrací po vynucené roční pauze. Kvůli koronavirové pandemii bylo zároveň od začátku plánování jubilejního ročníku jasné, že se bude v roce 2021 konat v netradičním termínu.

Slavnostní zahájení je tak letos naplánováno až na pátek 20. srpna. Kdo si z Karlových Varů nakonec hlavní cenu, tedy křišťálový glóbus, odveze, bude jasné v sobotu 28. srpna.

Diváci uvidí 32 premiér, letos poprvé budou součástí dvou soutěžních sekcí vedle hraných filmů i dokumenty.

Festival zahájí dlouho očekávané životopisné drama režiséra Davida Ondříčka Zátopek o čtyřnásobném olympijském vítězi a nejvýznamnějším českém atletovi všech dob. V hlavních rolích se představí Václav Neužil a Martha Issová.

Diváci netrpělivě očekávaného 55. ročníku se dočkají i jedinečné pocty nadaci The Film Foundation, kterou v roce 1990 založil klasik americké kinematografie Martin Scorsese. Ten je jedním z klíčových hráčů v oblasti ochrany a zachování filmového dědictví. 

Právě díky jeho nadaci došlo ke zrestaurování více než 900 klasických titulů z celého světa, a tak se i na plátnech karlovarských kin v rámci festivalu objeví desítka jedinečných snímků natočených mezi 30. a 90. lety minulého století. Ty přiblíží kinematografii USA, Pobřeží slonoviny, Srí Lanky, Mexika, Tchaj-wanu a Maroka.

Informace k filmům jednotlivých sekcí včetně hlavní soutěže už jsou nyní k dispozici na festivalovém webu.

Další část programu, tedy nesoutěžní výběr nejvýraznějších snímků z let 2020 a 2021, pak dramaturgický tým festivalu představí až dva týdny před zahájením 55. ročníku.