V kufru nabouraného auta zůstal uvězněný vodicí pes, zachránili ho hasiči

  15:50
Hasiči na Karlovarsku zachraňovali při ranní nehodě dvou osobních aut vodicího psa, který zůstal v kufru jednoho z havarovaných vozů a nemohl ven. Auta se střetla na hlavním silničním tahu z Karlových Varů na Prahu.

Dopravní nehoda na silnici I/6 u odbočky na Žlutice. (10. ledna 2022) | foto: HZS Karlovarského kraje

Nehoda se stala u odbočky na Žlutice. Na místo vyjely tři jednotky hasičů.

„Osoby z obou vozidel dokázaly vystoupit bez další pomoci, zraněnou řidičku a spolujezdce z jednoho auta si převzala posádka záchranné služby. Ve stejném autě pak zůstal zavřený v zavazadlovém prostoru vodicí pes,“ popsal mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Martin Kasal.

Karosérie havarovaného vozu, v němž zůstalo zvíře uvězněno, byla natolik zdeformovaná, že hasiči nedokázali kufr otevřít.

„Museli proto tyto zadní dveře odtrhnout s použitím hydraulických vyprošťovacích nástrojů. Poté si psa převzali známí zraněné posádky,“ uvedl Kasal.

Proč se auta střetla, nyní policie zjišťuje. „Přesnou příčinu a okolnosti nehody dále vyšetřujeme,“ potvrdil krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Odbočka na Žlutice patří na silnici I/6 k místům, kde se často stávají nehody s vážnými následky. „Prakticky všechny podobné křižovatky frekventované silnice I/6 jsou rizikovými místy a je potřeba při vyjíždění z vedlejší silnice, ale i při odbočování z hlavní silnice dbát zvýšené opatrnosti,“ dodal Martin Kasal.

Autor: