Po nehodě se čtyřmi promile přišel o řidičák, za dva dny boural zase opilý

  16:18
Na velké problémy si zadělal nepoučitelný motorista z Karlových Varů. Poté, co s téměř čtyřmi promile alkoholu havaroval a přišel o řidičák, netrvalo dlouho a udělal to znovu. Nyní mu hrozí vězení.

Řidič dvakrát usedl za volant opilý a havaroval. | foto: Policie ČR

Poprvé usedl devětapadesátiletý muž za volant své hondy opilý v sobotu večer. Tehdy nezvládl vyjet z parkoviště u karlovarské prodejny.

„Nedal přednost automobilu jedoucímu po hlavní silnici. Došlo ke střetu, po kterém však řidič hondy odjel a zastavil v jiné ulici, kde ho po chvíli vypátrala policejní hlídka. Důvod jeho počínání objasnil výsledek dechové zkoušky, která vyšla s pozitivním výsledkem. Nejvyšší naměřená hodnota byla 3,9 promile alkoholu,“ uvedla krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Policisté šoférovi na místě vzali řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Ale to ho od řízení auta neodradilo. Jen o dva dny později si znovu vyjel se svou nabouranou hondou. A v krvi měl opět téměř stejné množství alkoholu.

„V ulici Stará Kysibelská v Karových Varech prorazil pletivové oplocení a narazil do stromu,“ popsala další kolizi Valtová.

Karlovarští kriminalisté nyní muže stíhají za ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až tři roky vězení.

Autor: