VIDEO: Nemotorný muž odnesl notebook pod bundou, možná kradl i v nemocnici

  11:12
Nešikovné počínání zloděje zachytila kamera v jednom z brněnských obchodů s notebooky. Přestože měl asi třicetiletý muž se schováním kořisti problémy, nakonec si počítač z prodejny odnesl. Nyní po něm pátrá policie.

Štíhlý mladík v džínech, černé bundě s kapucí a se stejně tmavou kšiltovkou a rouškou zamířil do obchodu s výpočetní technikou v centru Brna v prosinci.

Vystavené notebooky si nejprve prohlížel, načež si jeden z nich zkoušel schovat pod oblečení. Nejprve za zády, což se mu nepodařilo, proto si jej strčil pod bundu na břichu. Při cestě pryč mu ještě vypadl předmět z kapsy, pro který se musel sehnout, přesto prodejnu úspěšně opustil.

Policie nyní žádá veřejnost o pomoc s odhalením přibližně 180 centimetrů vysokého zloděje, kterému za krádež v nouzovém stavu hrozí až osmileté vězení.

Podle policistů by navíc mohl mít na svědomí i říjnovou krádež v brněnské nemocnici, kde rovněž neznámý pachatel vnikl do prázdného inspekčního pokoje lékařů.

„Celý ho prohledal a sebral batoh s drahocennou kořistí. Uvnitř se totiž skrýval hodnotný notebook, peněženka s veškerou hotovostí a platební kartou,“ popsal policejní mluvčí Petr Vala s tím, že v obou případech činila škoda přibližně 30 tisíc korun.

Autor: