iDNES.cz

Zloděj posvačil ve dvou chatách, aby ho zavřeli do cely

  15:18,  aktualizováno  16:56
Šestatřicetiletého muže přistihli policisté při vloupání do chaty na Znojemsku. K činu se přiznal. Když ho po sepsání protokolu propustili na svobodu, vloupání u další chaty zopakoval. Pak se šel sám policistům udat a skončil v cele. Což zřejmě sám chtěl.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Že se někdo vloupává do chaty u Vranovské přehrady, dal ve středu dopoledne vědět policistům její majitel. Na mobil mu přišla zpráva o narušení objektu. Byl však na druhé straně České republiky, a tak nemohl chatu hned zkontrolovat. 

Na místo proto vyjeli policisté. „Ukázalo se, že se nejedná o poruchu zabezpečovacího zařízení, ale že chatu skutečně navštívil nezvaný host,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Šestatřicetiletý zloděj vysklil dveře na terase a vzniklým otvorem se pak dostal dovnitř, kde rozbil dvě pohybová čidla. Když našel lednici, otevřel ji, snědl v ní schovaný sýr a také vypil džus.

Policisté muže zadrželi a ten se jim ke krádeži přiznal. Po zadokumentování byl pak téhož dne v podvečerních hodinách propuštěn na svobodu. Ovšem stalo se něco, co policisté nečekali.

„Za pár hodin se sám vrátil a na oddělení ve Vranově nad Dyjí oznámil, že se vloupal do další chaty. Opět násilím překonal dveře a uvnitř se zmocnil minerálky a zavařeniny,“ sdělila mluvčí. Údajně chtěl v chatě přespat, nakonec se ale rozhodl sám sebe udat.

Příbytkem se mu tak stala policejní cela, ve které čekal na rozhodnutí soudce. 

„Soud ve čtvrtek rozhodl o trestu deseti měsíců vězení a osmi letech zákazu pobytu v lokalitě, kde páchal trestnou činnost,“ doplnila ve čtvrtek v podvečer Drahokoupilová s tím, že se zatím jedná o nepravomocný rozsudek.

Autor:
zpět na článek