Zloděj nešika při krádeži kol z octavie poškodil brzdy a promáčkl prahy

  15:20
Z nové Škody Octavie zaparkované v brněnské Lesné ukradl zloděj všechna čtyři kola. Při neodborné demontáži na autě poničil brzdové kotouče a promáčkl prahy. Škoda se odhaduje na 200 tisíc korun.

Čtyři originální 18palcová hliníková kola ukradl neznámý pachatel v Brně, a to včetně nových letních pneumatik. Poškodil i brzdové kotouče a na několika místech dokonce promáčkl prahy automobilu. | foto: PČR

Po neznámém zloději pátrají brněnští policisté. „K drzé krádeži se odhodlal v noci na pondělí. Vyhlédl si odstavenou novou Škodu Octavii,“ přiblížil policejní mluvčí Petr Vala. 

Podle policie zloděj z vozu velmi neodborně odmontoval čtyři originální 18palcová hliníková kola, a to včetně nových letních pneumatik. Ty pak ukradl. 

Kdyby zůstalo jen u toho, pachatel by leasingové společnosti, které auto patří, způsobil škodu 80 tisíc korun. Jenže škoda se vyšplhala mnohem výš.

„Při bídné manipulaci totiž zloděj poškodil brzdové kotouče a na několika místech promáčkl prahy automobilu,“ vysvětlil Vala. 

Celková škoda se tak i s ukradenými koly vyšplhala až na 200 tisíc korun. 

Případ policisté vyšetřují jako podezření ze spáchání trestného činu krádež a poškození cizí věci. „V případě dopadení hrozí pachateli vězení až na dvě léta,“ dodal mluvčí.

Zloděj nechal poškozené auto bez kol stát na Lesné v Brně.

Zloděj nechal poškozené auto bez kol stát na Lesné v Brně.

Autor: