Cizinec ukradl navigace za pět milionů, zásahovka ho překvapila na benzince

  17:50
Policejní zásahová jednotka zadržela na benzince na Královéhradecku cizince jedoucího do Litvy. Pětatřicetiletý muž z východní Evropy podle kriminalistů kradl navigace ze zemědělských strojů v různých zemích a řádil i na jižní Moravě. Získané peníze zřejmě hojně utrácel v kasinech.

Od letošního dubna do července zaznamenali čeští policisté deset případů, kdy muž ukradl navigace a další příslušenství ze zemědělské techniky za téměř pět milionů korun.

Pečlivým ohledáním míst činu se podařilo kriminalistům zajistit stopy, které při porovnání s databází navedly pátrání jednoznačným směrem.

„Když policisté srovnali pohyb podezřelého, vždy se vyskytoval poblíž míst činu a nemálo času strávil také v kasinech v blízkém okolí,“ sdělil jihomoravský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Policisté si na výtečníka počíhali na konci října, kdy jej při jeho cestě se spolujezdcem do Litvy zadržela zásahová jednotka na benzince v Královéhradeckém kraji. Cizinec byl obviněn z krádeže a hrozí mu až osmiletý trest, na soud si počká ve vazbě.

Autor: