Žena s kojencem po hádce utekla z bytu, nocleh jí hledali strážníci

  14:12
V tíživé situaci se ocitla v Brně mladá žena s několikatýdenním kojencem poté, co po hádce s partnerem utekla večer z bytu. Odmítli ji přijmout v zařízení pro bezdomovce i v azylovém centru. Střechu nad hlavou jí pomohli najít až strážníci.

Při převazování šátku dala mladá maminka svoji několikatýdenní holčičku pochovat jednomu ze strážníků. | foto: Městská policie Brno

Žena hlídku městské policie oslovila v neděli večer v Králově Poli. Strážníci si všimli, že má pod horní vrstvou oblečení šátek se schouleným miminkem.

„Očividně bloudila a tápala, kam má v pozdní hodinu a chladném počasí pokračovat,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Žena popsala, že se po divoké hádce rozešla s partnerem, který je otcem dítěte, a nechtěla s ním zůstat v bytě.

„Strážníky ujistila, že jí partner fyzicky neublížil ani toho večera, ani nikdy v minulosti, ale vrátit už se k němu kvůli zásadním neshodám nechce. S velmi malým dítětem ji ovšem nepřijali v zařízení pro lidi bez domova a kvůli noční hodině neuspěla ani v azylovém centru,“ vylíčil Ghanem.

Strážníci tak ženu přivedli na recepci svého ředitelství a jejich kolegové na operačním středisku jí po několika telefonátech našli rodinné centrum, které bylo matku s dítětem před jedenáctou hodinou večer ochotno přijmout.

Strážníci ženu do centra převezli a po domluvě se státní policií kontaktovali sociální pracovnici.

„Při převazování šátku dala mladá maminka svoji několikatýdenní holčičku jednomu ze strážníků pochovat. Sám má doma dvě malé dcerky a jedna z nich má stejné křestní jméno jako děvčátko, okamžik tak označil ze nejdojemnější situaci, kterou v uniformě zažil,“ uzavřel Ghanem.

Autor: