Zloděj využil čidlo a ukradl z domu kolo, do hodiny se vrátil pro další

  11:54
Přes garážová vrata se dostal do jednoho z bytových domů v brněnském Žebětíně zloděj a ukradl zánovní elektrokolo. Po úspěšné krádeži se vrátil a odjel na dalším drahém bicyklu. Využil při tom zřejmě dobře zmapovaného terénu.

„U garáží vypozoroval, že při zavírání vrat stačí vstoupit do prostoru čidla a ty se mu potom znovu otevřou. Takto se snadno dostal do suterénu domu, kde už mohl nepozorovaně řádit,“ popsal policejní mluvčí David Chaloupka.

Uvnitř se zloděj vloupal do sklepní kóje s uloženými jízdními koly. S ukradeným elektrokolem chtěl následně vyjet přes garážová vrata ven. Protože už ale byla zavřená, musel s ním projít přes chodbu a osobní vchod.

Po prvním úspěšném pokusu se neznámý muž na místě objevil do hodiny znovu a stejným způsobem ukradl další drahé kolo. „Jejich majiteli tak způsobil škodu převyšující 140 tisíc korun,“ vyčíslil Chaloupka.

Zloděje při opakované krádeži zachytil kamerový systém nainstalovaný v domě. Pokud lidé muže poznají, mají volat na linku 158. Kriminalisté po něm pátrají zatím bezvýsledně.

Autor: