iDNES.cz

Pomozte míchat vakcíny, prosí kolegy nemocniční lékárníci. Pro dobrý pocit

  15:08
Přijďte nám pomoci s očkováním proti covidu a společně ukažme, jak je i naše profese nezastupitelná. Takovou výzvu, adresovanou kolegům v soukromém sektoru, vydali zástupci České lékárnické komory na jižní Moravě v čele s vedoucí lékáren ve Fakultní nemocnici Brno Šárkou Kozákovou.

ilustrační snímek | foto: Petr TopičMAFRA

Prosí kolegy, aby pomohli s mícháním vakcín a přípravou dávek. Celorepublikové očkování začne od 1. února a Brno bude centrem pro celý kraj. 

„Výzvu jsme vydali, abychom zjistili zájem. Chceme pomoci zdravotním sestrám, které vakcínu míchají. Vše by mělo být na dobrovolné bázi,“ nastínila Kozáková. 

Ve výzvě stojí, že lékárníci za své zapojení získají dobrý pocit s pomoci jiným zdravotníkům, poslouží společnosti a smysluplně využijí svůj potenciál.

„V neposlední řadě může tato aktivita přinést změnu pohledu na lékárníky v očích veřejnosti, velké PR pro celý náš stav,“ píše se ve výzvě. 

V jihomoravské očkovací strategii se počítá s vytvořením velkokapacitního centra v prostorách brněnského výstaviště. Zdravotníci, kteří budou očkování zajišťovat, budou rozdělení do dvanácti týmů. V každém z nich budou také dva lékárníci či lékárník a farmaceutický asistent. 

„Znamená to tedy, že celkem bude potřeba 24 kolegů lékárníků nebo farmaceutických asistentů na den,“ píše se ve výzvě. Společně s Kozákovou ji podepsal také šéf České lékárenské komory v Brně Miroslav Koška a za Okresní sdružení lékárníků Kateřina Majznerová. 

Zájemci o pomoc se mohou ozvat do 20. ledna na email osl.brno@gmail.com. 

Iniciativu vítá šéf České lékárenské komory na Břeclavsku Josef Nejedlý, člen spolku Mladí lékárníci. „Je to jedna z možností, jak můžeme také pomoci v boji proti koronaviru. A také ukázat, jak je naše profese důležitá,“ míní.

zpět na článek