Naštvaný pasažér vykopl v Brně dveře u tramvaje a zmizel, hledá jej policie

  13:00
Vztek neovládl vandal nastupující v Brně do tramvaje, která zavírala dveře. Silou je otevřel a pak do nich kopl, až se vysypalo sklo. Z vozu hned zase vyskočil a zmizel.

Muž chtěl do tramvaje nastoupit na poslední chvíli na Mendlově náměstí. Jedněmi dveřmi to už nestihl, tak rychle zamířil k dalším, které se už také zavíraly, ale ještě je dokázal roztáhnout.

„Pak už ale na uzdě neudržel emoce a ve vzteku silně kopnul do skleněné výplně, která se téměř celá vysypala na zem,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala. Incident se stal přesně ve chvíli, kdy se muži podařilo dveře otevřít. Pravou nohu najednou vymrštil a silou skleněnou výplň prokopl.

„Jakmile si uvědomil, co provedl, na nic nečekal a z tramvaje raději bleskově utekl,“ doplnil mluvčí. Dopravnímu podniku muž způsobil škodu téměř dvacet tisíc korun.

Policie případ vyšetřuje jako poškození cizí věci. „V krajním případě může být vandal potrestán i odnětím svobody až na jeden rok,“ přiblížil Vala.

Policisté po vandalovi zatím marně pátrají už od druhé dubnové neděle, kdy dveře prokopl. Teď proto zveřejnili záznam z tramvaje a žádají veřejnost o pomoc s identifikací pachatele.

„Hledaný hubený muž je vysoký kolem 170 až 180 centimetrů a je ve věku kolem 25 až 35 let. Oblečený byl do tmavé bundy s bílými pruhy na rukávech. Přes hlavu měl nasazenou kapuci šedé barvy. Dále měl na sobě černé tříčtvrteční kalhoty a na nohou bílé boty s tmavým vodorovným pruhem na patách,“ popsal mluvčí.

Kdo by muže na záznamu poznal, má se policii ozvat na číslo 158.

Autor: