Pro dealera si přijela zásahovka, drogy házel z okna policistům pod nohy

  14:40
Zásahová jednotka tento týden zadržela Brňana stíhaného za výrobu a prodej drog. Muži zřejmě vůbec nevadilo, že ho čeká soud a dál ve svém bytě prodával pervitin. V pondělí si pro něj proto přijela zásahová jednotka a dealer putoval do vazby.

V hledáčku kriminalistů se jednapadesátiletý muž ocitl loni, kdy se podílel na dovozu léků a červeného fosforu, který se používá k výrobě pervitinu.

Už tehdy se policistům podařilo nashromáždit dostatek důkazů, aby jej mohli začít stíhat. „Muže jsme v listopadu obvinili z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Obviněný však byl stíhaný na svobodě a zřejmě si byl tak jistý svou nepolapitelností, že ve svém bytě dál prodával pervitin, což ovšem neušlo pozornosti kriminalistů.

Na začátku tohoto týdne si proto pro dealera došla zásahová jednotka, muže zadržela přímo v jeho bytě.

Překvapený muž se chtěl drog co nejrychleji zbavit, a tak je začal házet z oken. K jeho smůle však kolem celého domu stáli policisté, kterým tak sáčky padaly přímo k nohám.

„V bytě policisté zajistili také vyšší finanční hotovost,“ dodal mluvčí s tím, že muže zásahovka odvezla do policejní cely a soud poslal do vazby.

Autor: