Exprimátor Vokřál neuspěl, šéfa veletrhů dosadí z lidí „zevnitř“

  10:02
Už jen několik dní zbývá Jiřímu Kulišovi, než opustí křeslo šéfa Veletrhů Brno. Představenstvo městské firmy jeho nástupce prozatím oficiálně nejmenovalo. Kandidát je ovšem podle výběrové komise jasný. Novým „pánem“ brněnského výstaviště se má stát stávající obchodní ředitel Tomáš Moravec.  Někdejší primátor Brna Petr Vokřál tak ostrouhá.

Obchodní ředitel Veletrhů Brno Tomáš Moravec podle informací MF DNES nahradí ve funkci Jiřího Kuliše a stane se šéfem městské firmy. | foto: Veletrhy Brno

Dnes je Tomáš Moravec obchodním ředitelem Veletrhů Brno, brzy ale podle všeho povýší a stane se šéfem celé městské společnosti. Podle několika zdrojů MF DNES totiž vyhrál výběrové řízení na post generálního ředitele a byl tak jako hlavní kandidát doporučen představenstvu ke jmenování do funkce. 

Odcházejícího prvního muže brněnského výstaviště Jiřího Kuliše nahradí hned od prosince. Představenstvo bude rozhodovat přesně za týden, ve čtvrtek 25. listopadu.

Moravec ve finálovém kole uspěl nad bývalým primátorem Petrem Vokřálem (dříve ANO), který se o manažerský post také ucházel. Na začátku se do řízení přihlásilo celkem 66 lidí.

Představenstvo Veletrhů Brno se sice doporučením výběrové komise řídit nemusí, jeho členové však seděli v komisi, stejně jako brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) a její náměstci.

Sám předseda představenstva Tomáš Kratochvíl (ČSSD) MF DNES řekl, že na čtvrtečním jednání bude hlasovat podle doporučení komise, tedy pro Tomáše Moravce. Zároveň dodal, že o jeho vítězství nerozhodl jeden hlas, ale shodla se na něm velká část členů.

Autor: