iDNES.cz

Africký student zaskočil v Brně indický pár, postavil před něj kufry a odjel

  16:06
Do velkých rozpaků přivedl indický pár v Brně neznámý muž, který před dvojici položil na Nových sadech kufry a odjel tramvají. Později se ukázalo, že šlo o afrického studenta, který se chtěl pro zavazadla vrátit. Cestou z hlavního nádraží ale zabloudil.

ilustrační snímek | foto: Anna Vavríková, MAFRA

K podivné situaci došlo na zastávce na Nových sadech. „Dostali jsme oznámení, že tam vystoupil neznámý muž z tramvaje, položil zavazadla na ostrůvek a stejným spojem zase odjel,“ přiblížil mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Mladý indický pár, který tohle viděl, tak mladík přivedl do rozpaků. Na ostrůvku totiž byla dvojice sama a cítila za kufry odpovědnost.

„Dvojici tedy pomohl kolemjdoucí, jenž se obrátil na strážníky. Hlídka městské policie se spojila s obsluhou kamer a ta nahlédnutím do záznamů zjistila, co se přesně stalo,“ uvedl ještě mluvčí.

Záběry ukázaly, že si student z tramvaje vynesl kufry a vrátil se do vozu pro další tašky. Byl ale daleko od dveří, a tak řidič nemohl tušit, co má mladík v úmysl. Zavřel proto dveře a odjel směrem k hlavnímu nádraží. Tam student vystoupil, chvíli postával a vrátil se zpět směrem k Novým sadům. Tato zastávka je od té, kde vystoupil, vzdálena 243 metrů a cesta vede pořád rovně. Student na ni už ale nedošel.

„Strážníci po cizinci pátrali podle fotografií z dokladů, které v kufru našli spolu s oblečením, nikde v okolí už se ovšem nepohyboval. Nakonec se jim podařilo zjistit, že jde o afrického vysokoškolského studenta. Na univerzitě se strážníci od zaměstnanců dozvěděli, že bydlí v jednom z brněnských hotelů. Svůj pokoj jim mladý Ghaňan otevřel už v domácím oblečení,“ přiblížil mluvčí strážníků, co následovalo.

Mladík pak strážníkům osvětlil, kam zmizel. Cestou zpět ke kufrům podle svých slov zabloudil a postupně se smiřoval s tím, že už zavazadla definitivně ztratil. „Strážníkům několikrát poděkoval a oni mu na rozloučenou vysvětlili, na které tísňové linky se může v podobných situacích obracet,“ uzavřel Ghanem. 

Autor:
zpět na článek