U nádraží v Kyjově se střílelo, policie na místě zadržela dva muže

  10:22
Střelba se ve středu večer ozývala poblíž autobusového nádraží v Kyjově. Hádku dvou mužů chtěl totiž jeden z nich řešit právě tímto způsobem. Policie dvojici na místě zadržela a oba výtržníci teď musí počítat se stíháním.

Hned několik lidí volalo ve středu večer policistům, že na nádraží v Kyjově se střílí. Při jednom z telefonátů byla střelba dokonce slyšet. Podle svědků bylo agresor vystřelil nejméně třikrát. 

Na místo proto vyrazili policisté včetně zásahové jednotky. „Hlídka kyjovských policistů na místě po hrozbě namířenou střelnou zbraní zadržela dvaadvacetiletého střelce, následně i o dva roky mladšího parťáka,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Jak policisté zjistili, dva muži se nejdříve začali hádat. Spor chtěl nakonec jeden z nich vyřešit tím, že vytáhl plynovou pistoli a začal střílet. „On do mě žduchl a já jsem po něm střelil,“ řekl výtržník policistům.

Mladší muž se stačil kamarádovy plynové pistole sice zbavit, policisté ji však při pátrání v okolí našli pohozenou v keři.

Oba muži byli při zadržení podnapilí. „Starší z dvojice nadýchal skoro dvě promile, mladší 1,57 promile,“ doplnil policejní mluvčí s tím, že noc strávili v policejní cele. 

Ani při čtvrtečním výslechu nedokázali sdělit, co bylo příčinou jejich sporu. Policisté případ nadále vyšetřují. Oba aktéři tak musí počítat se stíháním za výtržnictví.

Autor: