Muže na přechodu zranil zbloudilý projektil, střelec se zbraní ujel

  12:54
Zbloudilý projektil ze zbraně zatím neznámého střelce v neděli zranil člověka na hraničním přechodu v Hatích u Znojma. Podle policistů střela vyšla po neodborné manipulaci se zbraní.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Incidentu, který jihomoravští kriminalisté stále vyšetřují, se stal v neděli krátce před polednem. 

„Případem se intenzivně zabýváme. Mohu potvrdit, že ke střelbě v neděli došlo,“ uvedla mluvčí policistů Lenka Drahokoupilová.

Podle prvotních informací střela nevyšla ze zbraně úmyslně.„Zatím vše nasvědčuje tomu, že se zbraní bylo neodborně manipulováno. Zbraň vystřelila a projektil zranil jiného člověka,“ řekla mluvčí. 

Policisté zatím neznají identitu člověka, který střílel. Nevědí ani, jakou použil zbraň a zda byla jeho.

„Člověk z místa krátce po incidentu odjel, zatím tedy ani nevíme, z jaké zbraně střela vyšla. A neznáme ani identitu pachatele,“ podotkla Drahokoupilová. 

Jako první na střelbu upozornil server TN.cz. Zbloudilá střela zasáhla do ruky muže, kterého následně ošetřili jihomoravští záchranáři. 

„Muž utrpěl poranění horní končetiny. Šlo o střelné zranění spíše lehčího charakteru a v době, kdy jsme ho transportovali do znojemské nemocnice, nebyl v ohrožení života,“ sdělila mluvčí záchranářů Barbora Truksová Zuchová. 

Autor: